LFL Marketing AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram LFL Marketing AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
1,1 Mkr
+33,2 % mot 2024 (811 Tkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
2 anställda
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2025
Lönsamhet
146 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 22,7 %
Soliditet
65,3 %
Eget kapital 305 Tkr
Organisationsnummer
559443-4747
Aktiebolag
Registrerat
2023
Hos Bolagsverket 2023-08-02
Ort
Sala
Det finns 1 900 företag i Sala.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
LFL Marketing AB ska bedriva försäljning av marknadsföringstjänster riktade mot företag.
LFL Marketing AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Så ligger LFL Marketing AB till
3 av 9 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 1 av 3 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i närliggande branscher
Få företag i reklambyråverksamhet redovisar omsättning, så listan gäller reklamverksamhet, marknadsundersökningar och pr i Sala.
- 1Salasäljarna Aktiebolag1,7 Mkr
- 2Reklamfabriken Mälardalen AB1,4 Mkr1 anställd
- 3LFL Marketing AB1,1 Mkr2 anställda
- 4Milldamerna AB963 Tkr
- 5Mediakliv AB906 Tkr
LFL Marketing AB är nummer 3 av 6 som redovisar omsättning, i nivå med medianen (1 Mkr).
Se alla 6 i registretStörst i branschen i Sverige
Reklambyråverksamhet i hela landet
- 1Day International AB230,5 Mkr6 anställda
- 2HH Global Nordics AB134 Mkr12 anställda
- 3I S P Sport & Marketing Aktiebolag123,6 Mkr
- 4Context Media AB112,9 Mkr12 anställda
- 5Alaska Film&TV AB110,6 Mkr
- 1 515LFL Marketing AB1,1 Mkr2 anställda
LFL Marketing AB är nummer 1 515 av 4 371 som redovisar omsättning, och omsätter 1,8 gånger medianen (610 Tkr).
Se branschen på marknadskartan