Warm in the Winter Development AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Warm in the Winter Development AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
2,2 Mkr
+8,2 % mot 2024 (2,1 Mkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
1 anställd
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2025
Lönsamhet
181 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 14,2 %
Soliditet
66,5 %
Eget kapital 699 Tkr
Organisationsnummer
559368-4102
Aktiebolag
Registrerat
2022
Hos Bolagsverket 2022-03-02
Ort
Stockholm
Det finns 113 970 företag i Stockholm.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Bolaget säljer tjänster och skapar affärer inom bygg- och fastighetsbranschen med inriktning på projektutveckling och hållbarhet. Projektutvecklingsbenet handlar om att förädla fastigheter genom om-, till- och nybyggnation samt att hitta nya projekt eller fastigheter att förädla. Hållbarhetsbenet handlar om att hjälpa fastighetsbolag att utveckla och driva ett framåtriktat hållbarhetsarbete. Bolaget drivs i nära samverkan med arkitektkontoret Warm in the Winter AB.
Warm in the Winter Development AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Warm in the Winter Development AB är registrerat i 5 branscher hos SCB.
- 71110Arkitektverksamhet40 %Huvudbransch
- 68120Utformning av byggprojekt40 %
- 70200Konsultverksamhet avseende företags organisation10 %
- 68310Förmedling avseende fastighetsverksamhet5 %
- 74990All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik5 %
Bokslut
Ur årsredovisningarna hos Bolagsverket, egen bearbetning.
- Balansomslutning
- 1,4 Mkr
- Resultat efter finansiella poster
- 320 Tkr
- Kassalikviditet
- 216 %
| Räkenskapsår till | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 2,2 Mkr | 2,1 Mkr | 1,8 Mkr | 1,6 Mkr |
| Resultat efter finansiella poster | 320 Tkr | 356 Tkr | 186 Tkr | 308 Tkr |
| Årets resultat | 181 Tkr | 206 Tkr | – | – |
| Anställda | 1 | 1 | – | – |
| Soliditet | 66,5 % | 66,6 % | 42,1 % | 37,4 % |
Så ligger Warm in the Winter Development AB till
642 av 1391 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 473 av 642 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Arkitektverksamhet i Stockholm
- 1LINK Arkitektur AB232,8 Mkr168 anställda
- 2DINELLJOHANSSON AB65,7 Mkr41 anställda
- 3Studio Stockholm Arkitektur AB65,5 Mkr34 anställda
- 4Rundquist arkitekter AB48,5 Mkr32 anställda
- 5Reflex Arkitekter AB45,8 Mkr39 anställda
- 169Warm in the Winter Development AB2,2 Mkr1 anställd
Warm in the Winter Development AB är nummer 169 av 642 som redovisar omsättning, och omsätter 2,8 gånger medianen (789 Tkr).
Se alla 642 i registretStörst i branschen i Sverige
Arkitektverksamhet i hela landet
- 1LINK Arkitektur AB232,8 Mkr168 anställda
- 2DINELLJOHANSSON AB65,7 Mkr41 anställda
- 3Studio Stockholm Arkitektur AB65,5 Mkr34 anställda
- 4Arqly Sverige AB64,6 Mkr44 anställda
- 5Coordia Consult Aktiebolag63,1 Mkr19 anställda
- 357Warm in the Winter Development AB2,2 Mkr1 anställd
Warm in the Winter Development AB är nummer 357 av 1 869 som redovisar omsättning, och omsätter 3,5 gånger medianen (635 Tkr).
Se branschen på marknadskartan