Improflex Konsult AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Improflex Konsult AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
500 Tkr
−60,5 % mot 2024 (1,3 Mkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
1 anställd
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2025
Lönsamhet
190 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 64,4 %
Soliditet
85,4 %
Eget kapital 560 Tkr
Organisationsnummer
559228-5653
Aktiebolag
Registrerat
2019
Hos Bolagsverket 2019-11-27
Ort
Upplands Väsby
Det finns 4 634 företag i Upplands Väsby.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Företaget bedriver konsultverksamhet inom områdena projektledning, projektadministration, produktutveckling och kvalitetsarbete med kunder i tillverkande industri, medicinsk teknik och transportbranschen.
Improflex Konsult AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Improflex Konsult AB är registrerat i 3 branscher hos SCB.
Så ligger Improflex Konsult AB till
14 av 33 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 5 av 14 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik i Upplands Väsby
- 1SMARTJAC Nordic AB8,2 Mkr4 anställda
- 2Noma Consulting AB6,1 Mkr2 anställda
- 3Penrose Development AB1,6 Mkr
- 4Eget Consulting AB1,3 Mkr1 anställd
- 5Waller Engineering AB984 Tkr1 anställd
- 9Improflex Konsult AB500 Tkr1 anställd
Improflex Konsult AB är nummer 9 av 14 som redovisar omsättning, i nivå med medianen (532 Tkr).
Se alla 14 i registretStörst i branschen i Sverige
Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik i hela landet
- 1Rosenqvists Food Technologies AB606,5 Mkr
- 2Worley Sverige AB317,4 Mkr
- 3Prevas Industrial Innovation AB300,8 Mkr
- 4DevPort Väst AB299,9 Mkr87 anställda
- 5SSG Standard Solutions Group AB246,4 Mkr
- 3 629Improflex Konsult AB500 Tkr1 anställd
Improflex Konsult AB är nummer 3 629 av 5 800 som redovisar omsättning, och omsätter 48 % av medianen (1 Mkr).
Se branschen på marknadskartan