Value Way AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Value Way AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
1,8 Mkr
+101,6 % mot 2023 (874 Tkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2024
Anställda
2 anställda
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2024
Lönsamhet
110 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 7,8 %
Soliditet
34,6 %
Eget kapital 172 Tkr
Organisationsnummer
559048-7525
Aktiebolag
Registrerat
2016
Hos Bolagsverket 2016-01-26
Ort
Sjömarken
Det finns 407 företag i Sjömarken.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Aktiebolaget ska bedriva verksamhet inom restaurang och catering, samt erbjuda konsulttjänster inom ekonomi och IT. Bolaget ska också äga och förvalta fast egendom, samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Value Way AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Value Way AB är registrerat i 2 branscher hos SCB.
- 56110RestaurangverksamhetHuvudbransch
- 69201Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Bifirma
Namn som Value Way AB driver delar av verksamheten under, registrerade hos Bolagsverket.
Swedish Good Choice
För den del av verksamheten som avser restaurang och catering.
Registrerad 26 januari 2016
Så ligger Value Way AB till
118 av 234 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 41 av 118 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Restaurangverksamhet i Borås
- 1MD i Borås AB30 Mkr14 anställda
- 2BodyBuddyFoods AB18,7 Mkr13 anställda
- 3Spice N'Rice Växjö AB14 Mkr
- 4Spice N' Rice Skövde AB13,8 Mkr
- 5Kafenio AB12,3 Mkr
- 77Value Way AB1,8 Mkr2 anställda
Value Way AB är nummer 77 av 118 som redovisar omsättning, och omsätter 66 % av medianen (2,7 Mkr).
Se alla 118 i registretStörst i branschen i Sverige
Restaurangverksamhet i hela landet
- 1NR drift AB518,3 Mkr311 anställda
- 2Mister York AB374,4 Mkr
- 3Structura restaurants AB312,7 Mkr
- 4Tinni Richter AB301,9 Mkr
- 5Högskolerestauranger AB249,4 Mkr158 anställda
- 8 489Value Way AB1,8 Mkr2 anställda
Value Way AB är nummer 8 489 av 12 875 som redovisar omsättning, och omsätter 56 % av medianen (3,2 Mkr).
Se branschen på marknadskartan