Music Growth Sweden AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Music Growth Sweden AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
0 Tkr
−100,0 % mot 2024 (39 Tkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
1–4 anställda
Storleksklass i SCB:s företagsregister
Lönsamhet
−21 Tkr
Årets resultat
Soliditet
48,7 %
Eget kapital 103 Tkr
Organisationsnummer
556984-0860
Aktiebolag
Registrerat
2014
Hos Bolagsverket 2014-09-24
Ort
Bromma
Det finns 11 514 företag i Bromma.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Bolagets verksamhet är att verka för tillväxt i musikbranschen genom att tillföra företagsekonomisk expertis till aktörer i musikbranschen. Bolaget är även en redovisningsbyrå nischat mot musikbranschen och förvaltar dotterbolagsaktier och intresseandelar. Bolaget ska även bedriva ljudinspelning och musikutgivning, musikproduktion och musikförlagsverksamhet.
Music Growth Sweden AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Music Growth Sweden AB är registrerat i 2 branscher hos SCB.
- 69201Redovisning och bokföring; skatterådgivning80 %Huvudbransch
- 70200Konsultverksamhet avseende företags organisation20 %
Bifirma
Namn som Music Growth Sweden AB driver delar av verksamheten under, registrerade hos Bolagsverket.
Attitude Rec
För den del av verksamheten som avser ljudinspelning och musikutgivning, musikproduktion och musikförlagsverksamhet.
Registrerad 1 september 2026
Bokslut
Ur årsredovisningarna hos Bolagsverket, egen bearbetning.
- Balansomslutning
- 211 Tkr
- Resultat efter finansiella poster
- −21 Tkr
- Kassalikviditet
- 195 %
| Räkenskapsår till | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2022-04 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 0 Tkr | 39 Tkr | 57 Tkr | 31 Tkr | 22 Tkr |
| Resultat efter finansiella poster | −21 Tkr | −761 Tkr | 292 Tkr | 791 Tkr | 75 Tkr |
| Årets resultat | −21 Tkr | −761 Tkr | – | – | – |
| Anställda | – | – | – | – | – |
| Soliditet | 48,7 % | 58,5 % | 90,3 % | 87,8 % | 52,6 % |
Så ligger Music Growth Sweden AB till
1641 av 3450 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 188 av 1641 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Redovisning och bokföring; skatterådgivning i Stockholm
- 1Ludvig & Co AB1 101,7 Mkr938 anställda
- 2Braathens Support AB571,4 Mkr56 anställda
- 3Klara Consulting i Sverige AB253,6 Mkr206 anställda
- 4Vialto Partners Sweden AB124,6 Mkr60 anställda
- 5Revideco AB87,4 Mkr55 anställda
- 1 453Music Growth Sweden AB0 Tkr
Music Growth Sweden AB är nummer 1 453 av 1 641 som redovisar omsättning, och omsätter 0 % av medianen (825 Tkr).
Se alla 1 641 i registretStörst i branschen i Sverige
Redovisning och bokföring; skatterådgivning i hela landet
- 1Ludvig & Co AB1 101,7 Mkr938 anställda
- 2Braathens Support AB571,4 Mkr56 anställda
- 3Klara Consulting i Sverige AB253,6 Mkr206 anställda
- 4engcon Shared Service Center AB127,9 Mkr61 anställda
- 5Vialto Partners Sweden AB124,6 Mkr60 anställda
- 9 602Music Growth Sweden AB0 Tkr
Music Growth Sweden AB är nummer 9 602 av 10 535 som redovisar omsättning, och omsätter 0 % av medianen (714 Tkr).
Se branschen på marknadskartan