REOKONSA AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram REOKONSA AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
1,8 Mkr
−9,9 % mot 2024 (2 Mkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
1 anställd
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2025
Lönsamhet
−131 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 32,6 %
Soliditet
83,7 %
Eget kapital 1,1 Mkr
Organisationsnummer
556937-4837
Aktiebolag
Registrerat
2013
Hos Bolagsverket 2013-07-16
Ort
Malmö
Det finns 33 249 företag i Malmö.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Aktiebolag skall bedriva konsultverksamhet inom kemi-, bygg- och anläggningsteknik samt ledarskap och management.
REOKONSA AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
REOKONSA AB är registrerat i 3 branscher hos SCB.
- 70200Konsultverksamhet avseende företags organisation77 %Huvudbransch
- 85599Annan övrig utbildning15 %
- 96230Dagspa, bastu och ångbastu8 %
Bifirma
Namn som REOKONSA AB driver delar av verksamheten under, registrerade hos Bolagsverket.
Reokonsa Management
För den del av verksamheten som avser ledarskap och management.
Registrerad 16 juli 2013
Bokslut
Ur årsredovisningarna hos Bolagsverket, egen bearbetning.
- Balansomslutning
- 2,3 Mkr
- Resultat efter finansiella poster
- 142 Tkr
- Kassalikviditet
- 925 %
| Räkenskapsår till | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 1,8 Mkr | 2 Mkr | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 142 Tkr | 963 Tkr | 535 Tkr | 298 Tkr |
| Årets resultat | −131 Tkr | 695 Tkr | – | – |
| Anställda | 1 | 1 | – | – |
| Soliditet | 83,7 % | 88,1 % | 86,1 % | 82,6 % |
Så ligger REOKONSA AB till
1217 av 2518 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 1005 av 1217 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Konsultverksamhet avseende företags organisation i Malmö
- 1Tunstall Nordic Aktiebolag149,3 Mkr
- 2Implement Consulting Group Malmö AB113,1 Mkr46 anställda
- 3Advisera AB86,9 Mkr23 anställda
- 4Fordonskonsult i Malmö Aktiebolag57,1 Mkr22 anställda
- 5Conrab OPTO AB44,7 Mkr21 anställda
- 212REOKONSA AB1,8 Mkr1 anställd
REOKONSA AB är nummer 212 av 1 217 som redovisar omsättning, och omsätter 5,4 gånger medianen (328 Tkr).
Se alla 1 217 i registretStörst i branschen i Sverige
Konsultverksamhet avseende företags organisation i hela landet
- 1Confine Visual BidCo AB1 005,8 Mkr3 anställda
- 2Ola Nilsson Management AB450,5 Mkr2 anställda
- 3Zendr AB294,8 Mkr68 anställda
- 4Nordic Global Infra AB236 Mkr
- 5OPX Partners AB203,3 Mkr42 anställda
- 7 105REOKONSA AB1,8 Mkr1 anställd
REOKONSA AB är nummer 7 105 av 40 440 som redovisar omsättning, och omsätter 5,1 gånger medianen (347 Tkr).