Smärtcenter Stockholm AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Smärtcenter Stockholm AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
317 Tkr
+46,1 % mot 2020 (217 Tkr)
Räkenskapsåret till 31 augusti 2021
Anställda
1 anställd
Medelantal räkenskapsåret till 31 augusti 2021
Lönsamhet
63 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 33,8 %
Soliditet
63,0 %
Eget kapital 170 Tkr
Organisationsnummer
556877-7634
Aktiebolag
Registrerat
2011
Hos Bolagsverket 2011-12-21
Ort
Bromma
Det finns 11 514 företag i Bromma.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva verksamhet inom fysioterapi såsom manuell och strukturell kinesiologi, strukturell osteopati, mjuk kiropraktik, medicinsk massageterapi, manuell neurofysiologi, käkledsterapi, utbildning och föreläsningar inom ovanstående och därmed förenlig verksamhet. Försäljning av VVS- och Byggtjänster,samt att förvalta fast och lös egendom och värdepapper.
Smärtcenter Stockholm AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Smärtcenter Stockholm AB är registrerat i 2 branscher hos SCB.
- 43221Värme- och sanitetsarbeten93 %Huvudbransch
- 86950Fysioterapeutisk verksamhet7 %
Bifirma
Namn som Smärtcenter Stockholm AB driver delar av verksamheten under, registrerade hos Bolagsverket.
TW VVS & Entreprenad Stockholm
För den del av verksamheten som avser VVS och byggverksamhet.
Registrerad 24 november 2020
Bokslut
Ur årsredovisningarna hos Bolagsverket, egen bearbetning.
- Balansomslutning
- 359 Tkr
- Resultat efter finansiella poster
- 106 Tkr
- Kassalikviditet
- 288 %
| Räkenskapsår till | 2021-08 | 2020-08 | 2019-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning | 317 Tkr | 217 Tkr | – |
| Resultat efter finansiella poster | 106 Tkr | 180 Tkr | – |
| Årets resultat | 63 Tkr | 107 Tkr | – |
| Anställda | 1 | 1 | – |
| Soliditet | 63,0 % | 65,0 % | 100,0 % |
Så ligger Smärtcenter Stockholm AB till
230 av 422 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 40 av 230 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Värme- och sanitetsarbeten i Stockholm
- 1Våtrumsteknik i Skandinavien Aktiebolag488,1 Mkr64 anställda
- 2Sandbäckens Rör i Stockholm AB196,3 Mkr65 anställda
- 3Sofia Rör Aktiebolag105,7 Mkr42 anställda
- 4Rörobjekt i Storstockholm AB104,5 Mkr31 anställda
- 5Triclima Installation AB93,1 Mkr36 anställda
- 190Smärtcenter Stockholm AB317 Tkr1 anställd
Smärtcenter Stockholm AB är nummer 190 av 230 som redovisar omsättning, och omsätter 13 % av medianen (2,5 Mkr).
Se alla 230 i registretStörst i branschen i Sverige
Värme- och sanitetsarbeten i hela landet
- 1Radiator VVS Aktiebolag1 088,1 Mkr470 anställda
- 2Våtrumsteknik i Skandinavien Aktiebolag488,1 Mkr64 anställda
- 3Contub AB349 Mkr40 anställda
- 4Aktiebolaget Rörläggaren264,1 Mkr116 anställda
- 5Sandbäckens Rör i Stockholm AB196,3 Mkr65 anställda
- 2 978Smärtcenter Stockholm AB317 Tkr1 anställd
Smärtcenter Stockholm AB är nummer 2 978 av 3 422 som redovisar omsättning, och omsätter 11 % av medianen (2,8 Mkr).
Se branschen på marknadskartan