Better & Better AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Better & Better AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
639 Tkr
−51,1 % mot 2024 (1,3 Mkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
1 anställd
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2025
Lönsamhet
−2 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 0,5 %
Soliditet
88,2 %
Eget kapital 125 Tkr
Organisationsnummer
556825-0137
Aktiebolag
Registrerat
2010
Hos Bolagsverket 2010-11-12
Ort
Bromma
Det finns 11 613 företag i Bromma.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Företaget ska bedriva verksamhet inom manuell behandling, träning, coachning och utbildning, nationellt och internationellt, inklusive utveckling och produktion av utbildningsmaterial, kompendier, böcker, eböcker och film på svenska, engelska och tyska, samt långsiktiga investeringar i företag, värdepapper och fastigheter. Verksamheten omfattar även utforskning av natur- och vandringsområden, rapportering från dessa samt utbildning och rådgivning kring förberedelser för och genomförande av vandringsturer på blogg och i bokform, anordnande av gruppturer i fjällen med inrikting mot engelsktalande kunder från Europa och Nordamerika. Bloggen syftar till att stimulera läsare till registrering av deras epostadress för att informera om uppdateringar samt marknadsföra produkter och tjänster via epost. Trafik till bloggen genereras främst genom sociala medier med användande av poster med text, ljud och video samt automatiserande programvaror.
Better & Better AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Better & Better AB är registrerat i 3 branscher hos SCB.
- 86950Fysioterapeutisk verksamhet67 %Huvudbransch
- 96990Diverse övriga konsumenttjänster17 %
- 85510Sport- och fritidsutbildning16 %
Bokslut
Ur årsredovisningarna hos Bolagsverket, egen bearbetning.
- Balansomslutning
- 141 Tkr
- Resultat efter finansiella poster
- 3 Tkr
- Kassalikviditet
- 399 %
| Räkenskapsår till | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 639 Tkr | 1,3 Mkr | 626 Tkr | 689 Tkr |
| Resultat efter finansiella poster | 3 Tkr | 42 Tkr | −30 Tkr | 0 Tkr |
| Årets resultat | −2 Tkr | 30 Tkr | – | – |
| Anställda | 1 | – | – | – |
| Soliditet | 88,2 % | 79,2 % | 39,1 % | 65,9 % |
Så ligger Better & Better AB till
346 av 842 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 97 av 346 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Fysioterapeutisk verksamhet i Stockholm
- 1Limbra AB287,6 Mkr247 anställda
- 2Hela Kroppen Fysiocenter Sverige AB68,9 Mkr105 anställda
- 3Agilokliniken AB35,6 Mkr32 anställda
- 4LT Fot&Hälsagruppen AB30,6 Mkr6 anställda
- 5Elit Gym i Skarpnäck AB8,4 Mkr3 anställda
- 249Better & Better AB639 Tkr1 anställd
Better & Better AB är nummer 249 av 346 som redovisar omsättning, och omsätter 64 % av medianen (993 Tkr).
Se alla 346 i registretStörst i branschen i Sverige
Fysioterapeutisk verksamhet i hela landet
- 1Limbra AB287,6 Mkr247 anställda
- 2Pe3 Företagshälsa AB70,4 Mkr50 anställda
- 3Hela Kroppen Fysiocenter Sverige AB68,9 Mkr105 anställda
- 4Stjärnkliniken AB45,3 Mkr75 anställda
- 5Aktivera Rehab Sollentuna AB36,1 Mkr36 anställda
- 1 656Better & Better AB639 Tkr1 anställd
Better & Better AB är nummer 1 656 av 2 375 som redovisar omsättning, och omsätter 64 % av medianen (998 Tkr).
Se branschen på marknadskartan