Edsgard Capital AB
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Edsgard Capital AB och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
66 Tkr
−9,6 % mot 2024 (73 Tkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2025
Anställda
Uppgift saknas
Inte hämtat ur årsredovisningen till 31 december 2025
Lönsamhet
38 Mkr
Årets resultat, rörelsemarginal −148,5 %
Soliditet
99,9 %
Eget kapital 40,7 Mkr
Organisationsnummer
556769-3121
Aktiebolag
Registrerat
2008
Hos Bolagsverket 2008-11-10
Ort
Särö
Det finns 810 företag i Särö.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Bolaget skall ha till föremål för sin verksamhet att bedriva utveckling, konsultationer och försäljning av egenutvecklade programvaror och tjänster, att bedriva verksamhet inom import, försäljning och support för dataprodukter, telekommunikation, mjuk- och hårdvara, att äga och förvalta fast egendom, aktier och andra värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Edsgard Capital AB:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Branscher
Edsgard Capital AB är registrerat i 2 branscher hos SCB.
Så ligger Edsgard Capital AB till
65 av 135 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 55 av 65 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare i Kungsbacka
- 1Jadmin AB3,5 Mkr
- 2Hede Capital Partners AB3,1 Mkr5 anställda
- 3Rispect Sports Agency AB1,8 Mkr1 anställd
- 4Mantodea AB1,4 Mkr
- 5Onsala Land och Vatten AB1,3 Mkr
- 10Edsgard Capital AB66 Tkr
Edsgard Capital AB är nummer 10 av 65 som redovisar omsättning.
Se alla 65 i registretStörst i branschen i Sverige
Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare i hela landet
- 1K.S.-Bolagets Fastighetsaktiebolag8 857,7 Mkr0 anställda
- 2Bäverstenen AB1 216 Mkr
- 3Suollovaara Invest AB1 103,8 Mkr
- 4Avidity Capital AB804,7 Mkr
- 5Halsön Trading AB443,1 Mkr
- 1 096Edsgard Capital AB66 Tkr
Edsgard Capital AB är nummer 1 096 av 5 151 som redovisar omsättning.