Sconfi Trade Aktiebolag
Är det här ert företag?
Skapa ett konto för att uppdatera uppgifterna
Uppgifterna nedan kommer ur Bolagsverkets och SCB:s register. För att ändra eller lägga till uppgifter skapar ni ett konto, söker fram Sconfi Trade Aktiebolag och visar att ni hör till företaget.
Omsättning
2,1 Mkr
+55,2 % mot 2018 (1,3 Mkr)
Räkenskapsåret till 31 december 2019
Anställda
1 anställd
Medelantal räkenskapsåret till 31 december 2019
Lönsamhet
601 Tkr
Årets resultat, rörelsemarginal 29,0 %
Soliditet
67,0 %
Eget kapital 1,1 Mkr
Organisationsnummer
556381-1461
Aktiebolag
Registrerat
1989
Hos Bolagsverket 1989-12-13
Ort
Enskede
Det finns 3 690 företag i Enskede.
Status
Verksamt
Juridisk form: Övriga aktiebolag
Om verksamheten
Bolaget skall bedriva musikproduktion och musikförlagsverksamhet, handel och produktion av grammofonskivor och video samt handel med kläder, skor, textilier, skönhetsmedel, bijouterier, presentartiklar, accessoarer, livsmedel, drycker, konfektyr, bilar och elektronisk utrusning samt äga och förvalta värdepapper och fastigheter.
Sconfi Trade Aktiebolag:s verksamhetsföremål ur bolagsordningen hos Bolagsverket.
Bifirmor
Namn som Sconfi Trade Aktiebolag driver delar av verksamheten under, registrerade hos Bolagsverket.
Remixed Records
För den del av verksamheten som avser grammofonbolagsverksamhet.
Registrerad 8 november 1993
Solid Base
För den del av verksamheten som avser produktions-, musikstudio- och grammofonbolagsverksamhet.
Registrerad 28 april 1999
Red Z
För den del av verksamheten som avser energi dryckesverksamheten.
Registrerad 23 augusti 2002
Då & Nu
För den del av verksamheten som avser en ny serie av samlingsalbum (CD).
Registrerad 17 mars 2004
SanDella
För den del av verksamheten som avser dryckes- och livsmedelsverksamheten.
Registrerad 1 november 2004
PARTYBOXEN
För den del av verksamheten som avser presentartiklar samt livsmedel.
Registrerad 30 september 2005
Caramell Girls Candies
För den del av verksamheten som avser konfektyr.
Registrerad 24 januari 2026
Bokslut
Ur årsredovisningarna hos Bolagsverket, egen bearbetning.
- Balansomslutning
- 1,6 Mkr
- Resultat efter finansiella poster
- 601 Tkr
- Kassalikviditet
- 351 %
| Räkenskapsår till | 2019-12 | 2018-12 | 2017-12 | 2016-12 |
|---|---|---|---|---|
| Omsättning | 2,1 Mkr | 1,3 Mkr | 1,3 Mkr | 1,1 Mkr |
| Resultat efter finansiella poster | 601 Tkr | 356 Tkr | 102 Tkr | 7 Tkr |
| Årets resultat | 601 Tkr | 356 Tkr | – | – |
| Anställda | 1 | 1 | – | – |
| Soliditet | 67,0 % | 52,0 % | 21,0 % | 10,0 % |
Så ligger Sconfi Trade Aktiebolag till
640 av 1772 företag i branschen redovisar omsättning. Skalan är logaritmisk.
Omsätter mer än 495 av 640 företag i branschen som redovisar omsättning.
Störst i branschen i kommunen
Ljudinspelning och musikutgivning i Stockholm
- 1Catfarm Music AB152,9 Mkr4 anställda
- 2Pinguettes Recordings AB104,2 Mkr
- 3Response Music AB82,2 Mkr2 anställda
- 4Tracklib Holdings AB62,3 Mkr14 anställda
- 5Aloaded AB58,2 Mkr8 anställda
- 145Sconfi Trade Aktiebolag2,1 Mkr1 anställd
Sconfi Trade Aktiebolag är nummer 145 av 640 som redovisar omsättning, och omsätter 2,8 gånger medianen (737 Tkr).
Se alla 640 i registretStörst i branschen i Sverige
Ljudinspelning och musikutgivning i hela landet
- 1Firefly Entertainment AB198,3 Mkr9 anställda
- 2Catfarm Music AB152,9 Mkr4 anställda
- 3Pinguettes Recordings AB104,2 Mkr
- 4Response Music AB82,2 Mkr2 anställda
- 5Tracklib Holdings AB62,3 Mkr14 anställda
- 307Sconfi Trade Aktiebolag2,1 Mkr1 anställd
Sconfi Trade Aktiebolag är nummer 307 av 1 611 som redovisar omsättning, och omsätter 4,4 gånger medianen (476 Tkr).
Se branschen på marknadskartan